Primum Non Nocere – Plan McCaina dotyczący nieposzanowania zdrowia ad

Fundacja Rodziny Kaiser. Procenty są zarejestrowanymi amerykańskimi wyborcami, którzy są ubezpieczeni przez pracodawcę. Wartości procentowe nie wynoszą 100, ponieważ niektórzy respondenci wybrali opcję Nie wiem / odrzucam .
Jeśli twoim celem jest, aby Amerykanie ponieśli więcej kosztów choroby, zmuszając ich do wejścia na indywidualne rynki i płacąc im więcej za wszelkie pozostałe ubezpieczenia sponsorowane przez pracodawców, z pewnością jest to atrakcyjne. Konserwatyści twierdzą, że twarde, zmotywowane, przebiegli konsumenci będą walczyć z firmami ubezpieczeniowymi, zmuszając ich do oferowania tańszych, lepszych planów.
Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Na rynku indywidualnym koszty administracyjne pochłaniają 30-50% składek, w porównaniu z 12-15% na rynku ubezpieczeń grupowych sponsorowanych przez pracodawcę. Dlatego plan McCaina mógłby spowodować wzrost marnotrawstwa administracyjnego. Ze względu na te wysokie koszty administracyjne oraz fakt, że ubezpieczyciele chcą uniknąć osób chorych, indywidualne ubezpieczenie zdrowotne wydaje się być mniej hojne niż plany sponsorowane przez pracodawcę, wymagające większych odliczeń i współpłacenia oraz oferujące mniejszy zakres prewencyjnej i katastrofalnej opieki. Być może najbardziej niepokojące jest to, że wielu chronicznie chorych pacjentów, którzy stracili pokrycie ze sponsorowanego przez pracodawcę, będzie miało problem ze znalezieniem jakiegokolwiek ubezpieczenia na danym rynku. Plan McCaina zakłada deregulację prywatnych rynków ubezpieczeniowych – eliminując, na przykład, wymogi państwowe, które ubezpieczyciele oferują plany osobom z wcześniej istniejącymi warunkami.
Aby przeciwdziałać tym skutkom ubocznym, McCain zaoferuje kredyt podatkowy w wysokości 2500 USD dla osób fizycznych oraz ulgę podatkową w wysokości 5000 USD dla rodzin, aby pomóc im w zakupie ubezpieczenia zdrowotnego. Ale rozważ matematykę. Średnia polityka rodzinna w Stanach Zjednoczonych kosztuje obecnie około 12 000 $, z czego przeciętny pracodawca ma około 75% (9 000 $). Tak więc, gdyby mogli znaleźć porównywalne ubezpieczenie na rynku indywidualnym, pokrycie to kosztowałoby rodziny, które straciłyby ubezpieczenie sponsorowane przez pracodawcę o 4 000 $ więcej niż wcześniej zapłacili (9000 minus 5 000 USD). Wiele z tych rodzin wejdzie w szeregi nieubezpieczonych.
Propozycja McCaina będzie również zachęcać do tak zwanych stowarzyszeniowych planów zdrowotnych (AHP) – dobrowolnych grup konsumentów, którzy mogą działać w różnych stanach i nabywać ubezpieczenia w imieniu swoich członków. Przystępując do takich planów, osoby będą prawdopodobnie cieszyć się ochroną, jaką oferują duże grupy, w tym grupy pracodawców. Jednak wymagane punkty AHP już nie istnieją. Gdyby tak się stało, byliby skłonni wybierać zdrowych członków, tak jak robią to firmy ubezpieczeniowe. Dobrowolne związki osób chorych i zdrowych nie występują naturalnie i istnieje ku temu dobry powód.
Plan, który zwiększa liczbę nieubezpieczonych pracowników, będzie miał trudności z redukcją całkowitej liczby nieubezpieczonych osób w Stanach Zjednoczonych. McCain twierdzi, że jego ulga podatkowa zmniejszy liczbę nieubezpieczonych o 30 milionów, ale nie ma empirycznych podstaw do tego sporu. Biuro Budżetowe Kongresu (CBO) oszacowało w 2007 roku, że podobny wniosek prezydenta Busha zmniejszyłby liczbę nieubezpieczonych o 6,8 miliona w 2010 roku.5 Jednak CBO zastosowało bardzo ostrożne szacunki dotyczące liczby pracowników, którzy stracili ubezpieczenie sponsorowane przez pracodawcę: około 6,3 miliona
[patrz też: luteina dopochwowa skutki uboczne, abix olkusz, wladeczek12 instagram ]

Powiązane tematy z artykułem: abix olkusz luteina dopochwowa skutki uboczne wladeczek12 instagram